Астро

Дневен хороскоп 14.10, Недела – Вагата ќе ја следи среќа, Водолијата да внимава

Овен

Немате доволно доверба во своите соработници, што дополнително ви ја отежнува ситуацијата на работа. Се чувствувате добро во своја кожа кога сте слободни и кога на никој не треба да му се правдате за своите постапки.

Бик 

Ве очекуваат предизвици на деловен план. На вас ви е да докажете дали сте и дораснати на конкуренцијата. Можно е да станете прилично дистанцирани кон саканото лице, а тоа воопшто нема да му се допадне.

Близнаци 

Доколку сте планирале да направите презентација на некој ваш проект, многу е важно да им обрнете внимание на ситниците. Не сте подготвени да стапите во врска со некој кој живее далеку, не се залажувајте. Оние во брак или врска ќе направат се за личноста која ја сакаат.

Рак 

Ве очекуваат мали трошоци во текот на денешниот ден, но тоа не треба да ви направи проблем. Сакате одамна да и пријдете на некоја личност која ви се допаѓа, но некако немате храброст. Посветете му се малку повеќе на семејството.

Лав 

Денес ќе бидете вистински досадна личност на работното место, речиси сите ќе ги изнервирате, ќе зрачите со иронија, а тоа може и скапо да ве чини во иднина. Потрудете се да ги контролирате нештата, со цел да не тргнат во лоша насока за вас.

Девица

Денес потрудете се да се фокусирате на вашата работа и не се оптеретувајте со гласините кои кружат. На љубовното поле не ве очекуваат некакви огромни промени. Малку ќе бидете пасивни.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: