Астро

Дневен хороскоп 08.11, Четврток – Бикот ќе е напнат, интересна средба за Шкорпијата

Вашата физичка енергија денес ќе биде неверојатно силна. Нема да сакате ниту на момент да седнете или да останете во домот. Постојано ќе барате некои нови и нови обврски кои ќе сакате да ги завршите.

Бик

Напнатоста во односите со партнерот може да биде многу нагласена, особено ако не бидете подготвени во нешто да попуштите, а најверојатно нема. Некој ќе ви понуди нова работа и не би требало да ја одбиете пред да размислите што е најдобро за вас.

Близнаци

Искористете ја одличната енергија која ве опкружува. Изненадете ги драгите лица со готвење на нивната омилена храна, средете ги вашите работи во домот и организирајте пријатно дружење. Се останато ќе се одвива по природен пат.

Рак

Денес е идеален ден за романтика. Доколку сте во врска ќе ја продлабочите, а ако сте слободни ќе се најдете во друштво на интересна личност која сериозно ќе ве заинтересира. Правете ги работите во друштво, така се полесни. Ќе уживате во секој момент.

Лав

Особено сте интуитивни па тоа ќе се одрази на се што ќе правите. Обидете се да се изразите преку некоја уметност. Дури и ако мислите дека немате никаков талент, сигурно постои нешто длабоко сокриено во вас. Изразете се на убав начин.

Девица

Имате сјајна прилика да решите една конфликтна ситуација на мирен начин. Некого ќе го допрете со вашиот став или некој ваш гест. Ќе добиете понуда од Водолија или Овен. Добро размислете пред да прифатите било што.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: