Астро

Дневен хороскоп – 08.03, Четврток

Овен (21.03 – 20.04)

Ви недостасува одмор и релаксација. Денес ќе бидете оценувани од луѓето околу вас. На работа дајте се од себе за да изгледате професионално и не оставајте простор за негативни коментари кон вас. Можно е да имате несогласувања со вашиот партнер во врска со некои ваши самостојни одлуки.

Бик (21.04 – 21.05)

Пред вас е креативен и убав ден, така што немате причина да се жалите. Уживајте во сопствената среќа, но прво решете ги работите со себеси. Треба да знаете до која мера можете да се жртвувате за најблиските, бидејќи тие почнаа да ја злоупотребуваат вашата добрина.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Само доколку се залагате и активно преминувате преку проблемите, можете да уживате во плодовите. Во спротивно, грижите ќе влијаат врз вашиот и онака кревок нервен систем. Одете во природа, подалеку од блиските и работите ќе си дојдат на свое место.

Рак (22.06 – 22.07)

Доколку се насочите кон работата и креативните моменти, ве очекува успех. Во спротивно, фрустрациите ќе ве совладаат. Потрудете се да избегнувате непријатни ситуации. Излез постои, но мора да преземете конкретни професионални потези.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: