Астро

Дневен хороскоп – 05.03, Понеделник

Овен (21.03 – 20.04)

Повлечени од добрата интуиција, ќе успеете да го почувствувате вистинскиот момент за нов почеток. Доколку вашата врска им одолеала на искушенијата во претходниот период, сега ќе поминувате низ прекрасни фази. Проблеми со вратниот дел од грбот. Можни се вртоглавици.

Бик (21.04 – 21.05)

Се докажувате во сите сфери на работа. Вистински момент е да донесете некои добри одлуки. Ќе запознаете личност која е подготвена да ве сака и да не го расипе вашиот ритам и ред. Чувајте се од можни повреди во работата.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Интересен ден. Ќе имате перфектно избалансиран однос помеѓу сопствените, туѓите и општите барања и можности. Контаките со околината ќе ви бидат одлични, особено добро ќе соработувате со вашите колеги. Ви препорачуваме тимска работа.

Рак (22.06 – 22.07)

Период во кој ќе помислите дека сите задачи на работното место ги обавувате исклучиво вие. Но не е така, едноставно ви недостасува мотивација. Пронајдете поттик во малите нешта. Одличен период во кој оние кои се во кратка врска ќе го зацврстат односот.

Останатите знаци погледнете ги на наредната странциа

error: