Астро

Дневен хороскоп 02.11, Петок – Ракот ќе има тежок ден, промени за Стрелецот

Овен

Можно е моментално да сте во фаза во која од вас нема да се бара премногу. Ќе ви одговара малку помирна деловна атмосфера. Доколку сте во брак пред вас е малку потежок период.

Бик

Можете да очекувате некои помали кочници на деловен план, па потрудете се ништо да не форсирате. Во љубовта слободните нека се обидат да стапат во контакт со личност од минатото, контактот ќе биде успешен.

Близнаци

Можно е да бидете загрижени иако немате некоја поголема причина за тоа. Сте преувеличиле некои проблеми. Во љубовта имате стабилност со саканото лице и задоволни сте.

Рак

Денот не е претерано поволен, па немојте многу да очекувате. Чувајте се од можна кражба. Во љубовта можно е да сте малку разочарани бидејќи партнерот не ги исполнил вашите очекувања.

Лав

Имате некои дилеми поврзани за работното поле и тешко ви е да донесете некоја одлука. Во љубовта можно е да не ги покажувате своите емоции отворено и вашиот партнер да се чувства збунето.

Девица

Можете да очекувате нови деловни проблеми. Ако ја изберете вистинската личност за помош, брзо ќе го решите тоа. Оние кои се слободни нема да му посветат многу внимание на новото лице кое делува заинтересирано за нив.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: