Астро

Девиците ќе уживаат, Рибите ќе добијат награда – Викенд хороскоп за 10 и 11 март

Овен (21.03 – 20.04)

Партнерот е заслужен за тоа што се чувствувате добро. Доколку сте осамени, потрудете се и во тоа да уживате. Многу од припадниците на овој знак ќе бидат изложени на погледи од јавноста.

Бик (21.04 – 21.05)

Вашата подготвеност да ризикувате ги зголемува вашите опции, но тоа не значи дека секоја од алтернативите е правилен избор. Внимателно анализирајте ги сите детали пред да направите голем чекор напред. Бранете ги вашите ставови, но не по секоја цена.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Не навлегувајте во непотребни расправии бидејќи е истакнато астролошкото поле на јавноста и тајните непријатели. Многумина мислат дека се инаетите, но вие сте само принципиелни. Викендов уживајте во друштво на партнерот.

Рак (22.06 – 22.07)

На некого сте му многу драги, тоа може да е една Вага која ќе ви предложи заедничка работа. Ве нервираат оние кои се сомневаат во вашиот успех, не губете непотребно енергија на нив.

Останатите знаци погледнете ги на наредната странциа

error: