Астро

АСТРО МОЛИТВА: ОДНОСОТ НА ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ КОН БОГА

ОВЕН: Господе дај ми трпение,ако може веднаш.
БИК: Господе,помогни ми да ги прифатам промените во животот,но не мора да брзаш.
БЛИЗНАЦИ: Боже..каде си..кој си…како се викаш?Каде и на кого да се молам?
РАК: Боже,те молам чувај ги моите најблиски додека се вратам од пат.

ЛАВ: Боже,ќе бидеш горд на мене,ќе им покажам на сите колку сум подобар од нив.
ДЕВИЦА: Боже,направи светот да биде подобар,и концентрирај се додека тоа го правиш
ВАГА: Боже,сфаќам дека одлуките треба да бидат мои,ок ако ти така викаш.
ШКОРПИЈА: Боже помогни ми да им простам на оние кои ме повредиле,не ми дозволувај тоа да го заборавам за да им вратам.

СТРЕЛЕЦ: Боже те молам по којзнае кој пат,не ми дозволувај да претерувам во животот.
ЈАРЕЦ: Боже,нема што да барам,све ќе направам самостално.Сепак фала што си покрај мене.
ВОДОЛИЈА: Боже знам дека ќе ме слушнеш,овој викенд правам забава,ќе ми биде мило да дојдеш.
РИБИ: Боже,ветувам дека веќе нема да јадикувам,плачам,или пијам,помогни ми уште овој пат.

error: