Астро

Aко сакате навистина посебна жена, барајте ја во овој хороскопски знак

Несомнено е дека секоја жена е убава на свој начин, без разлика дали станува збор за физичка убавина или внатрешна харизма со позитивна енергија која ја прави привлечна и неодолива.

Несомнено е дека секоја жена е убава на свој начин, без разлика дали станува збор за физичка убавина или внатрешна харизма со позитивна енергија која ја прави привлечна и неодолива. Но, според астролозите, понежните припаднички на овие хороскопски знаци дефинитивно победуваат.

Овен

Овните се спортски градени, делуваат силно и имаат изразени црти на лицето. Црти кои тешко се забораваат! Често ќе бидете во можност да запознаете жена родена во овој хороскопски знак која нема да ви излезе од мислите уште долг период…

Лав

Силни, грациозни и често спортски градени, Лавиците ќе ве пленат без компромис. Тие сакаат да се облекуваат модерно и да се разубавуваат, па и уживаат в тоа. Лавиците се богати и со многу таленти, а без лажна скромност, со природна убавина и шарм. Мажите едноставно им се восхитуваат!

Скорпија

Дури и кога се сосема слаби, Скорпиите се неодоливо привлечни. Добри нозе, широки рамена, впечатливо лице со сензуални усни и големи очи… Припадниците на овој знак често имаат и прекрасна коса, а кога ќе одлучат да освојат некого, Скорпиите ќе ви го сервираат својот отров, кој со задоволство ќе посакате да го испиете!

error: