Астро

Викенд хороскоп (9 и 10 јуни) – Бикот ќе е расеан, Девицата ќе ја обнови љубовта

Овен

Оваа викенд ќе ви биде посветен на прошетки со пријателите и ноќните излегувања. Доколку сте слободни, голема е веројатноста да запознаете некоја нова личност во вашиот живот која ќе ви ги обземе мислите. Здравјето е добро, но време е да се вратите на тренинг.

Бик

Можно е во текот на овие два дена да бидете расеани, па затоа не донесувајте важни одлуки, затоа што многу е веројатно дека подоцна ќе се каете. Обидете се повеќе да спиете, истоштеноста и заморот не ве водат никаде.

Близнаци

Размислете за некоја промена. Монотониот начин на живот полека ве прави депресивни. Вечерва, препорачливо ви е да излезете со пријателите, а утре максимално да се релаксирате и да ги наполните батериите за новата работна недела која ќе ви биде доста напорна.

Рак

Овој виенд потрудете се да го подобрите вашиот опаднат социјален живот. Соберете храброст и повикајте ја на состанок личноста која ви се допаѓа. Или, наместо тоа, една вечер во дискотека со друштвото. Па можеби токму таа вечер ќе ви се насмевне среќата.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: